6 lipiec 2022

Zarzut dla 31-latka, który brutalnie kopnął kota

fot. PAP
Zarzut znęcania się nad zwierzętami ma mieć postawiony 31-latek, który brutalnie kopnął kota spokojnie siedzącego przed sklepem w Myszyńcu (Mazowieckie). Zwierzę doznało poważnych obrażeń ciała, w tym częściowej utraty wzroku.
REKLAMA

Jak poinformował PAP rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce kom. Tomasz Żerański, prawdopodobnie jeszcze w środę 31-letni mieszkaniec powiatu szczycieńskiego(Warmińsko-Mazurskie) usłyszy zarzuty. Zgodnie z kodeksem karnym za znęcanie się nad zwierzętami grozi kara pozbawienia wolności do 3 lat.

Do zdarzenia doszło w niedzielę w Myszyńcu. 31-latek po wyjściu ze sklepu z impetem kopnął siedzącego na parkingu kota należącego do właściciela placówki handlowej. Po zdarzeniu mężczyzna wsiadł do auta jako pasażer i razem z kierowcą odjechali.

"Siła uderzenia była tak duża, że zwierzę upadło kilka metrów dalej. W wyniku kopnięcia kot doznał poważnych obrażeń ciała, w postaci licznych złamań i częściowej utrat wzroku; trafił pod opieką weterynarza" – przekazał rzecznik.

W minioną niedzielę służby prasowe ostrołęckiej komendy policji znalazły w mediach społecznościowych film, na którym zarejestrowano całe zdarzenie. Nagranie wywołało duże poruszenie wśród internautów. "Nie czekając na oficjalne zgłoszenie właściciela czworonoga, policjanci podjęli działania zmierzające na ustalenie tożsamości sprawcy i pociągnięcia go do odpowiedzialności karnej" – powiedział kom. Żerański.

W wyniku działań policjantów z Myszyńca i dużemu odzewowi mieszkańców, szybko udało się ustalić tożsamość podejrzewanego o przestępstwo mężczyzny. Okazał się nim 31-letni mieszkaniec województwa sąsiedniego warmińsko-mazurskiego. Został on zatrzymany na jednej z posesji powiatu szczycieńskiego.

Na widok policjantów 31-latek przeskoczył ogrodzenie z drutu kolczastego i bezskutecznie próbował uciekać. Został przetransportowany do ostrołęckiej komendy policji i osadzony w policyjnym areszcie.

Policja apeluje, by nie być obojętnym na przestępstwa i wykroczeniach przeciwko zwierzętom. "Każda informacja, która może uchronić zwierzęta przed cierpieniem oraz doprowadzić do ukarania osób, które popełniły przestępstwo lub wykroczenie na ich szkodę, jest dla nas bardzo cenna" – podkreślił kom. Żerański. Dodał, że tego typu informacje można przekazywać m.in. poprzez zakładkę "Zielona strefa", znajdującą się na stronie każdej komendy policji garnizonu mazowieckiego. (PAP)

Autorka: Ilona Pecka

ilp/ ok/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Kozienice
20.1°C
wschód słońca: 05:14
zachód słońca: 20:03
Koronawirus
mazowieckie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Kozienicach

kiedy
2022-09-22 17:00
miejsce
Kozienicki Dom Kultury im. B...
wstęp biletowany
kiedy
2022-10-13 17:00
miejsce
Kozienicki Dom Kultury im. B...
wstęp biletowany
kiedy
2022-10-13 20:00
miejsce
Kozienicki Dom Kultury im. B...
wstęp biletowany